V torek, 7. 5. 2024, smo se z učenci in učenkami, ki obiskujejo izbirni predmet italijanščina, udeležili branja v italijanskem jeziku ob glasbeni spremljavi na Glasbeni šoli v Novi Gorici. Brale so italijanske dijakinje iz Gorizie, pod vodstvom gospoda Marca Pellegrinija, voditelja projekta Librilliamo, ki ima za cilj promocijo branja med mladimi.

Uro in pol trajajoč dogodek je navdušil poslušalce. Po zaključku so se še zadržali ob knjigah in glasbenih instrumentih. Povprašali smo jih, da na kratko strnejo svoje vtise.

Všeč jim je bilo:

• da so dijakinje doživeto predstavile knjige (brale zgodbe),
  • da so zgodbe odigrale in jih tudi podkrepile s slovenskimi besedami,
  • da je sodelovalo veliko udeležencev,
  • da so nastopali učenci in učenke Glasbene šole (ravnovesje med glasbo in zgodbami).

Vsi bi se z veseljem še udeležili podobnega dogodka, zato se že veselimo morebitnega ponovnega sodelovanja.

Damjana Čibej