V 8. razredu skupaj z učenci in učenkami raziskujemo teme, ki so namenjene dejavnikom poklicnega in kariernega izbora, spoznavanju možnih nadaljnjih izobraževalnih poti in slovenskega izobraževalnega sistema, skupin poklicev in trga dela. V okviru aktivnosti z učenci in učenkami poudarjamo pomen raziskovanja njihovih osebnostnih lastnosti, interesov, zmožnosti in sposobnosti ter spretnosti, kompetenc, nivoja učnih in delovnih navad ter nivoja motivacije za delo in učenje, pomena postavljanja SMART ciljev, poznavanja lastnih ovir in razumevanja priložnosti za razvoj.

Teme obravnavamo v okviru pouka, v času nadomeščanj in razrednih ur. Poleg tega sledimo tudi časovnici aktivnosti karierne in poklicne orientacije za 8. razred, ki smo jo predvideli za šolsko leto 2021/22:

• Ogled gledališke predstave Jaz, poklic in prihodnost v organizaciji Ljudske univerze Nova gorica, projekt Karierni plac
  • ogled potujoče razstave poklicev na šoli od 31. 1. – 4. 2. 2022 v organizaciji Gospodarske zbornice Slovenije
  • tehniški dan z naslovom Podjetno do uspeha 20. 1. in 21.1.2022
  • tehniški dan z naslovom Veščine upravljanja s kariero v marcu 2022, v organizaciji Ljudske univerze Nova Gorica, projekt Karierni plac
  • roditeljski sestanek za učenke in učence ter njihove starše na temo Kdo sem in kaj bi rad postal v aprilu 2022.
(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)