7. r., 8. r., 9. r.

UČITELJ: LUKA PAVLIN

Francoščina je triletni obvezni izbirni predmet, ki ga učenci obiskujejo dve uri tedenski. Namen izbirnega predmeta je vzbuditi zanimanje za jezik, osvojiti njegove osnove s katerimi bi lahko z učenjem tega jezika nadaljevali tudi v srednji šoli.  Jezik je veljal in še vedno velja za posebnega, spevnega, zanimivega, zato bo poudarek tako na ustnem kot tudi na pisnem področju. Spoznavali bomo francosko kulturo, film in glasbo. Pouk jezika bomo tako dopolnjevali s poukom kulturnih in socioloških vsebin, vezanih na Francijo in njena ozemlja po svetu. Sodelovali bomo z dijaki Gimnazije Nova Gorica, ki se učijo francoščino kot drugi tuji jezik in s Francoskim inštitutom v Ljubljani.

Francoščina 3 (FR3): 2 uri tedensko, za 9. razred

Namen izbirnega predmeta Francoščina 3 je vzbuditi zanimanje za ta jezik in naučiti osnove francoščine, s katerimi bi lahko z učenjem tega jezika nadaljevali tudi v srednji šoli. Skušali bomo najti smiselno razmerje med govorjenim in zapisanim jezikom glede na uporabnost in znanje za naprej. Spoznali bomo francosko kulturo, predvsem film in (popularno) glasbo ter prek tega skušali začutiti utrip francoskosti. Pouk jezika bomo tako mešali s poukom kulturnih in socioloških vsebin, vezanih na Francijo in njene DOMe. Sodelovali bomo z dijaki Gimnazije Nova Gorica, ki se učijo francoščino kot drugi tuji jezik in s Francoskim inštitutom v Ljubljani.