Spomin na čase, ko smo se družili v šoli in v želji, da se čimprej vrnemo. Dolžnost objave dogodka do vseh, ki so sodelovali v izvajanju in tistih, ki so sodelovali. Za druge oddelke bo TD ko se vrnemo v šolske kolopi.

V sredo, 7. 10. 2020 smo učenci 7.c in 7.d obiskali delavnice na Kapeli, ki so jih izvajali strokovnjaki Zavoda za kulturno dediščino iz Nove Gorice. Zjutraj smo se od šole kar peš podali proti našemu cilju. Ob prihodu so nas razdelili v skupine. V skupini kjer smo najprej prisluhnili predstavitvi dela restavratorja.
Sledila je malica, nato pa hitro novemu znanju naproti s pomočjo
arhitekta, ki nam je pojasnil kako je zgrajena bližnja cerkev.
Cerkev smo si nato tudi v živo ogledali, imeli pa smo tudi to srečo, da
smo ujeli ekipo restavratork, ki je obnavljala fresko na eni od sten. Po
obhodu cerkve smo pot nadaljevali skozi knjižnico, ki smo si jo s
pomočjo gospe natančno ogledali. Videli smo od najmanjših
do največjih knjig, knjige ki so kot nove in tiste pri katerih se strani še
komaj držijo skupaj. Čas je tako hitro minil, da smo se že znašli na
zadnji postaji, na kateri smo spoznali kaj so ornamenti, vrste le teh in kaj je stilizacija. Nato smo se tudi preizkusili v risanju ornamentov na okvirje, ki smo jih izdelali sami iz papirja.
Delavnice smo zaključili s hitrim ogledom veličastne grobnice
Bourbonov. Lahko rečem, da je bil celoten ogled zelo zanimiv, in da smo v vsaki delavnici spoznali veliko novega.

Zala, 7.d