7. r., 8. r., 9. r.

UČITELJICA: BRIGITA LIPEJ FURLAN

Nemščina je triletni obvezni izbirni predmet, ki ga učenci obiskujejo dve uri tedensko. Učenec lahko po enem ali dveh letih učenja nemščine od predmeta odstopi ali pa k njemu pristopi v 8. ali 9. razredu, če ima ustrezno predznanje.

Nemščina nam sicer ni tako blizu, vendar je pomemben evropski jezik, ki je zaradi vse večjega medkulturnega povezovanja tudi zelo uporaben. Znanje in jezikovne spretnosti, ki jih bodo učenci usvajali in razvijali, bodo lahko uporabili za osebno komunikacijo z ljudmi drugih kulturnih območij, kakor tudi pri nadaljnjem (srednješolskem) izobraževanju.

Splošni cilji predmeta so razvijanje spretnosti govornega sporočanja, razumevanje govornega  in pisnega besedila ter oblikovanje pisnih besedil po vzorcu.

Učenci bodo spoznavali sistem nemščine na glasoslovni, oblikoslovni, skladenjski, besedotvorni in besediloslovni ravni ter vse ravni tudi vedno primerjali z materinščino. Pri pouku uporabljamo učno gradivo, ki ga učenci kupijo ob začetku šolskega leta.