Diete

Učencem pripravimo dietne obroke na podlagi obrazca o medicinsko indicirani dieti, ki ga potrdi otrokov pediater (8240_potrdilo o medicinsko indicirani dieti za otroka). Obrazci za vzpostavitev diete so enotni za vse vzgojno-izobraževalne zavode. Več si lahko preberete na povezavi: 8239_Informacija MZ o sprejetih priporočilih za diete 8-18. Ko dietna prehrana ni več potrebna, je potrebno prav tako prinesti potrjeno potrdilo o prekinitvi diete (8241_potrdilo o ukinitvi diete).

Pomembno je, da starši teh otrok v primeru daljše odsotnosti le-to javijo tudi kuhinji na elektronski naslov: kuhinja@sola-solkan.si, saj so obroki dnevno prilagojeni in pripravljeni po individualnih zahtevah posameznega učenca. Vse dodatne informacije v zvezi z dietno prehrano lahko dobite na objavljenem elektronskem naslovu.