V torek, 18. 6. 2024, je v dvorani krajevne skupnosti Grgar potekala proslava ob dnevu državnosti in ob zaključku šolskega leta.

Po odpeti himni je številne starše nagovoril ravnatelj. Sledil je bogat cikel izvedb domoljubnih in otroških pesmi, deklamacij in plesov. Učenci od 1. do 5. razreda so nastopali  pod vodstvom učiteljic, ki poučujejo na POŠ Grgar. Vrtčevske otroke sta spremljali vzgojiteljici Magda in Mojca.

Svoje znanje na igranje instrumentov so pokazali: Maj in Matevž (harmonika), Vita (klavir), Lara (kitara), Ajda (oboa) in Blaž (saksofon).

Ob zaključku programa sta povezovalki proslave Vita in Lara zaželeli sedemnajstim petošolcem uspešno nadaljevanje šolanja na OŠ Solkan. Topel sprejem sta zaželeli enajstim prvošolcem in prvošolkam.

Vsem obiskovalcem so se zahvalili za podarjene prostovoljne prispevke.

S sladolednimi lučkami, ki jih prispeval sponzor Inkom, so se na koncu posladkali vsi obiskovalci in nastopajoči.

Pripravil: Viljem Lavrenčič

Fotografije: Tamara Mihelj in Luka Volk