Učenci in učitelji smo letošnji »Dan državnosti« posvetili Kekcu. Januarja je namreč minilo 140 let, odkar se je v Kranjski Gori rodil Josip  Vandot, pisec knjige o tem otroškem junaku. Kekec je postal del nas, Slovencev, ko je režiser Jože Gale o Kekcu posnel tri filme. Obenem je nastala tudi pesem » Kaj mi poje ptičica«, naslovna skladba filma »Kekec« iz leta 1951. Danes jo pojemo vsi in je postala že kot vse druge ljudske in ponarodele pesmi. Pesem namreč ponarodi oziroma postane del narodovega duhovnega bogastva tedaj, ko je med ljudstvom prisotna več kot 50 let. Spomin na Kekca je bil torej več kot primerna tema ob obeležitvi letošnjega dneva državnosti.

V duhu »dobra volja je najbolja« je 21. 6.2024 celotna prireditev tudi potekala. Učenci na razredni stopnji so se predstavili z ljudskimi plesi, pesmicami iz filmov o Kekcu, govorili so o pogumu. Pripravili so nam tudi kviz o poznavanju Kekca in njegovih prijateljev, zelo zanimiva je bila tudi »reparska pesem«, pa modernejša uprizoritev Kekca in Pehte.

Ob koncu šolskega leta vam po Kekčevo kličemo:

»Na vsej širni Zemlji tej, lica rdeča, smeh in sreča,

to zaklad je, hej juhej!«

učiteljica Boža Hvala

Fotografirali: učiteljica Boža Hvala in Tina Skok