Oddelek za lesarstvo Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani je v marcu organiziral natečaj, namenjen promociji lesenih izdelkov, ki so delo osnovnošolcev pod mentorstvom učiteljev. Na ta natečaj sta se prijavili Tiana Demirović iz 8.c in Sofija Simčič iz 9.a razreda. Tematika natečaja je bila Cvetje iz lesa. Tiana je naredila Solkanski sončnici, Sofija pa Lokvanje iz furnirja.

Oba izdelka sta bila zelo izvirna in dovršena. Komisija strokovnjakov je upoštevala več kriterijev, in sicer: obliko (design), kakovost izdelave ter fotografijo, s katero smo bili uvrščeni v predstavitveni film.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100075478946562%2Fvideos%2F238914318709781%2F&show_text=false&width=560&t=0

Med 25 osnovnimi šolami in skoraj sedemdesetimi izdelki se je Tiana Demirović s svojimi sončnicami uvrstila med štiri nagrajence.

Izredno smo tudi ponosni, da nas je prof. dr. Franc Pohleven, ki je organizator razstave o lesenih izdelkih, obvestil, da je bil njen izdelek izbran kot razstavni eksponat iz masivnega lesa na elitni prireditvi Čar lesa 2023, ki bo v Cankarjevem domu od 11. do 19. maja 2023.

Razstava Čar lesa v preddverju Cankarjevega doma

Cilj te razstave je opozoriti na pomen tega, da lesu dajemo priložnost ponovnega življenja v izdelkih iz lesa, saj pomeni boj proti podnebnim spremembam in skrbi za naravo izziv za človeštvo v preusmeritev gospodarstva na »zelene« surovine. S tega vidika bo les, kot bio-material za industrijo, odločilen. Izdelki iz lesa namreč prispevajo k znižanju emisije ogljikovega dioksida, kar je bistveno za obvladovanje podnebnih sprememb in varovanje okolja.

mentorica Mojca Milone

Dostopnost