V četrtek, 15. 12. 2022, je skupina učencev iz predmetne stopnje začela z aktivnostmi v sklopu mednarodnega projekta Jezikovni potni list, ki ga na šoli izvajamo v sodelovanju s Kulturhaus Görz in Scuola Media Ascoli iz sosednje Gorice. Učenci bodo v projektu spoznavali jezike, ki se in ki so se govorili na našem območju ter navezovali stike s partnersko šolo.

Uvod v projekt je predstavljal hitri tečaj hebrejske pisave, ki sta ga izvedla dr. Francka Premk in dr. Janez Premk. To je bila prava telovadba za naše možgane, ki so vajeni drugačne logike in sistema jezika in nam je dala uvid v druge jezikovne skupine. Hkrati pa smo spoznali oz. obnovili zavedanje, da je tudi judovska skupnost pridodala svoj delež k oblikovanju tega prostora. Zahvaljujemo se dr. Francki in dr. Janezu Premku za zanimivo delavnico ter g. Jensu Kolati, predsedniku Kulturhaus Görz za organizacijo in vodenje projekta. V januarju nas čaka tečaj nemščine, do konca šolskega leta pa se bo zvrstil še kup dejavnosti, s katerimi želimo promovirati večjezičnost in krepiti zavedanje o kulturno-zgodovinskem razvoju našega območja, ki je v evropskem merilu nekaj posebnega.

Luka Pavlin,

učitelj TJA in koordinator projekta na OŠ Solkan